Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Z ubytovne do vlastného domu

“Ako slobodný nezadaný človek som bývanie príliš neriešil, bol som tak trochu dobrodruh. V okamihu, keď mi do života vstúpila moja priateľka, sa hneď všetko zmetilo.Človek má zrazu potrebu vytvoriť rodinné zázemie a to sa vďaka ES podarilo.“

Ako ste pôvodne býval, než ste sa rozhodol pre výstavbu vlastného domu?
Pred rokmi som sa sem prisťahoval a zo začiatku som býval v rôznych ubytovniach. Keď som sa zoznámil s priateľkou, spoločne sme bývali v polorozpadnutom dome jej babičky a po nejakom čase to začalo byť neúnosné. Bol teda najvyšší čas začať riešiť bývanie, ktoré bude pre nás oboch prinajmenšom uspokojivé. Po tom, čo sme kúpili takmer ideálny pozemok, kde boli natiahnuté inžinierske siete, začali sme sa obzerať po stavebnej spoločnosti, ktorá nám s domom pomôže.

Akú metódu výberu stavebnej spoločnosti ste zvolili? Bolo pre Vás náročné nájsť tú správnu firmu?
Vzhľadom k našim nulovým skúsenostiam s výstavbou domu, a tiež vďaka časovej vyťaženosti, bolo jasné, že budeme hľadať firmu, ktorá stavia domy na kľúč. Navštívili sme pár známych, ktorí mali novostavbu a zisťovali sme, ako sú spokojní s tou či onou spoločnosťou. Trochu šokujúce zistenie pre nás bolo, že väčšina stavebných spoločností nezahŕňa do rozpočtu a projektu základovú dosku. Náklady na dom tak logicky vo výsledku stúpajú oveľa vyššie, ako je na začiatku dohodnuté, nehľadiac na to, že potom môžu vznikať komplikácie s prípadnými reklamáciami, a to sa nám veľmi nepáčilo. Ekonomické stavby boli jedinou firmou, ktorá ponúkala nielen kompletné zhotovenie domu, od prvého kopnutia do hliny, ale aj široké spektrum služieb, ktoré by nám mohli realizáciu domu uľahčiť. Rozhodnutie pre nás bolo teda jasné a ES sme skontaktovali.

Čo sa dialo potom?
Najskôr sme si nechali poslať katalóg domov. Veľká ponuka domov a ich variantov, ako vzhľadových, tak cenových, na nás pôsobila veľmi efektne a zaujímavo. Povedali sme si, že skúsime prísť osobne, aby sme sa dozvedeli viac. Vlastne sme nemali žiadnu konkrétnu predstavu o vzhľade či dispozícii nášho domu. Hlavnú úlohu hrala cena. Zástupca ES nám pomohol vytvoriť si určitý obrázok, ako by dom mohol vyzerať a my sme si nakoniec vybrali. Zvolili sme dom N7 s garážou.

Bolo pre Vás príjemným prekvapením, že Ekonomické stavby poskytujú vybavenie stavebného povolenia zadarmo?
Zistenie to bolo príjemné, ale my sme vlastne túto službu ani nevyužili. Kúpili sme totiž pozemok už so stavebným povolením na pôvodne iný dom, ktorý nám cenovo nevyhovoval. Ekonomické stavby mali teda jedinú úlohu, a to, dohodnúť sa so stavebným úradom, aby vydal tzv. zmenu pred dokončením. O tejto skutočnosti sme sa dozvedeli prakticky až pri kolaudácii domu. Do tej doby nás nikto nekontaktoval, všetko zariadili ES za nás.

Ako by ste popísali priebeh stavby. Môžete nám priblížiť aspoň orientačne časový harmonogram prác?
Znie to až trošku neuveriteľne, ale priebeh stavby bol takmer ideálny. Náš manažér stavby si zakladal na tom, aby boli práce vždy riadne odvedené a vďaka tomu sa jednotlivé etapy odovzdávali podľa plánu a niekedy aj pred termínom. Hrubá stavba bola dokončená tesne pred zimou. Následne pokračovali práce v interiéri, aj za cenu, že sa muselo v dome prikurovať. Úhradu energií na vykurovanie však vzali ES na seba. Na jar sa potom plynule prešlo na realizáciu fasády a inštaláciu tepelného čerpadla. Za 11 mesiacov bol dom prakticky pripravený na nasťahovanie. Zostávalo doriešiť len drobné kozmetické chyby, ktoré sa do zmluvného termínu odstránili.

Čo Vás teraz ďalej čaká, keď už spokojne bývate v novom?
Ekonomické stavby nám postavili dom, ale na nás je, aby sme zveľaďovali jeho okolie. Na jar nás teda čaká veľa práce. Musíme oplotiť pozemok, vybudovať terasu a chodníky, tiež postaviť záhradný domček a celkovo upraviť priestor okolo domu. Nasťahovaním do nového domu nám vlastne začal nový životný príbeh, ktorý si už však povedieme vo vlastnej réžii.


Technická špecifikácia Ekonomické stavby recenzia
Ekonomik N7-7+G 4+1+G 86 131 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastová
oblôžková zárubňa + fóliované dvere tepelné čerpadlo

Ďakujeme za Ekonomické stavby recenzia.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek