Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Príjemný a osobný prístup je tiež dôležitý

Dnes navštívime zaujímavý dom, ktorý postavila spoločnosť Ekonomické stavby na krásnom pozemku ďaleko od rušného mesta, z ktorého sa jeho majitelia túžili odsťahovať.

Zriedkakedy narazím na niekoho, kto by sa túžil odsťahovať tak ďaleko z veľkého mesta ako Vy. Čo Vás k tomu viedlo?
Bývali sme v meste v klasickom výškovom panelovom dome. Chceli sme sa z mesta odsťahovať, pretože sme už nechceli počúvať neustále kvílenie sirén, čakať čo a kedy vám vykradnú a žiť v tom neustálom zmätku veľkého mesta.

Čo Vás priviedlo na myšlienku postaviť si vlastný dom?
Už oveľa skôr, keď sme sa zišli s priateľmi a debatovali sme, želali sme si nájsť pozemok a postaviť  spoločne dom. Po záhradníčení sme veľmi netúžili, ale priali sme si byť aspoň trochu v prírode. Neskôr sme sa pripútali k mestu, v ktorom sme začali podnikať, ale keď nám deti vyrástli a ostali sme sami, zase sme začali premýšľať nad vlastným domom. V meste si samozrejme ako obyčajný človek s normálnym príjmom dom nepostavíte, pretože musíte počítať s tým, že za to, čo nás stál tento dom, by sme tam možno kúpili pozemok, aj to tak 30 kilometrov od mesta.

Ako ste sa dozvedeli o ES?
Často sme sa stretávali s priateľmi, ktorí mali podobné záujmy ako my a v tejto spoločnosti sa samozrejme objavovala najrôznejšia odborná literatúra, časopisy a pod, aj keď neboli vždy len o bývaní, na jednej stránke takého časopisu sme našli inzerát spoločnosti ES.

Prečo ste sa rozhodli práve pre ES?
Najskôr nás zaujal už spomínaný inzerát, kde boli popísané možnosti ES a keď sme si overili, že je to skutočne pravda, tak s rovnakými podmienkami tu nebola žiadna iná stavebná spoločnosť, ktorá by nám dom postavila.

Mohli by ste nám popísať priebeh stavby Vášho domu?
So spoločnosťou ES sme sa zoznámili v lete, začalo vybavovanie všetkých administratívnych záležitostí, ktoré prebiehalo veľmi rýchlo a na jeseň sme začali stavať. Na jar sa v prácach pokračovalo a dá sa povedať, že do pol roka sme bývali.

Projekt domu nie je typový, je postavený podľa Vašich vlastných želaní?
V už spomínaných časopisoch o bývaní sme raz objavili plán podobného bungalovu a postupne sme si ho upravili podľa svojho želania a nakoniec sme zmenili aj strechu na sedlovú tak, ako ste ju mohli vidieť. Projektant ES nám ho ešte ďalej upravil podľa našich prianí. Ešte počas stavby sme si vymysleli zmenu okien, ktorú sa nám podarilo zrealizovať bez problémov.

Máte z pohľadu zákazníka nejaké pripomienky k administratívnej časti alebo ku kvalite stavebných prác?
S ľuďmi, ktorí sa podieľali na tejto stavbe, sme vychádzali bez problémov a oni boli pripravení nám splniť v akejkoľvek fáze stavby naše prípadné želania. Kedykoľvek dospeli k nejakému významnému bodu, vždy ma na stavbu zavolali a stretli sme sa priamo tam. Jediným problémom, na ktorý sme vtedy neboli pripravení ani my a ani ES, bolo v našom prípade vybavenie hypotekárneho úveru. Pretože sme už starší, neuvedomili sme si, že požiadavkou banky bude splatenie úveru do dôchodkového veku, a tak predpokladané splátky samozrejme vzrástli úmerne k dobe splácania. Všetko už ale bolo v takom stave, že sme nechceli odstúpiť od našich plánov. Pokiaľ budú ES fungovať aj naďalej tak, ako dodnes, určite ich komukoľvek odporučíme a v žiadnom prípade by sme sa opätovnej spolupráce vôbec nebáli. Všetko je dobre zorganizované a akékoľvek problémy sa riešia okamžite. Výsledok nakoniec môžete posúdiť sami.

Ste teda s bývaním v novom dome spokojní?
Je to nádhera. Pretože dodnes musím niekoľkokrát týždenne jazdiť do mesta, som už cestou nervózny z toho, čo ma tam čaká a čo najskôr odchádzam naspäť. V meste sa nedá nič pre nás zaujímavé robiť, alebo je to stále to isté. Tu sme v prírode, mohli sme si kúpiť psov, okolo domu robíme, čo nás baví a kedy chceme. Žijeme uprostred prírody, ako sme i vždy želali.

Individuálny projekt
4+1 121,6 99,3 YTONG 375 Bramac
keramická dlažba, plastové prefarbené, oblôžková zárubňa + dyhované dvere, plynový kotol


Ďakujeme za Ekonomické stavby recenzia.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek