Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Nadčasový projekt

Občas sa môže niekomu stať, že sa dostane k realizácii domu len tak náhodou. Podobne to bolo aj u manželov Cepkových, ktorí spokojne bývali vo svojom byte až do jednej osudovej chvíle, kedy sa ich život začal uberať trochu iným smerom...

Čo Vás viedlo k rozhodnutiu, že si postavíte vlastný dom? Predchádzajúce bývanie sa Vám už nepáčilo?
Vlastnili sme panelákový byt a o zmene bývania sme vlastne ani neuvažovali až do chvíle, kedy manželka zdedila po rodičoch starý dom s malým pozemkom. Vzhľadom na stav domu sme sa rozhodli dom zbúrať a začali sme premýšľať nad stavbou nového domu. Menší problém predstavovala malá výmera pozemku, navyše vo vilovej zástavbe. Bolo nutné vzhľad a veľkosť domu dostatočne premyslieť.

Hľadali ste teda spoločnosť, ktorá Vám navrhne dom presne na Váš pozemok?
Dalo by sa to tak povedať. Hlavne sme si chceli nechať postaviť dom na kľúč. Pred mnohými rokmi sme už jednu stavbu domu svojpomocne absolvovali. Vtedy sme mali menej peňazí a viac fyzických síl. Dnes je situácia opačná. Povedali sme si, že keď už máme dosť peňazí našetrených, prečo si nedopriať komfort tejto formy realizácie domu. V Ekonomických stavbách bola tá výhoda, že nám vo svojej ponuke domov našli taký, ktorý sa na náš pozemok hodil ako rozmermi, tak aj vzhľadom.

Typ domu ale určite nebol jediným dôvodom, prečo ste sa pre Ekonomické stavby rozhodli...
Nie, to samozrejme nebol. Očakávali sme od stavebnej spoločnosti oveľa viac. V prvom rade bol pre nás rozhodujúcim faktorom termín dokončenia stavby a jeho skutočné dodržanie. Tiež garancia pevnej ceny domu, či vybavenie stavebného povolenia bolo pre nás dosť podstatné. V neposlednom rade musím spomenúť, že sme sa doslova zamilovali do projektu domu, ktorý nám bol vypracovaný. Ohromil nás svojou nadčasovosťou a podľa nás spĺňa požiadavky modernej domácnosti.

Po spracovaní projektu a rozpočtu nasledovala realizácia domu. Ako ste s ňou boli spokojní?
Stavbu sme navštevovali prakticky denne, pretože sme bývali neďaleko. Nechceli sme nechať nič na náhodu, a preto sme si zabezpečili aj svoj vlastný stavebný dozor, ktorý nezáväzne dohliadal na priebeh stavby a kontroloval dodržiavanie technologických postupov tak, ako bolo uvedené v projekte. Pokoj v duši nám zabezpečila aj zmluva o dielo, kde boli jasne stanovené termíny dokončenia jednotlivých etáp a to v nás vzbudzovalo istotu. Rôzne drobné nezrovnalosti sa riešili medzi manažérom stavby, naším stavebným dozorom a nami, v čom sme tiež videli určité výhody. Ako sa hovorí: „Viac hláv, viac rozumu.“ Mohli sme tak vyhodnotiť jednotlivé vzniknuté problémy objektívnejšie. Všetko sa potom riadne zaznamenalo do stavebného denníka. Ako celok by som stavbu zhodnotil veľmi pozitívne. Oceňujem predovšetkým profesionalitu zamestnancov ES, s ktorými som mal možnosť komunikovať. Určite to prispelo k lepšiemu priebehu celého diela.

Čo Vám v dome urobilo najväčšiu radosť?
Keby ste túto otázku položili manželke, určite by s radosťou vykríkla: „Kuchyňa!“ (smiech). Tou si totiž naozaj splnila sen. Kuchyňa je krásna, priestranná a skutočne moderne vybavená. V ďalšom poradí by určite spomenula kúpeľňu, do ktorej vyberala obklady a vybavenie. Ja mám zase obľúbené miesto vo svojej pracovni. Obaja tiež veľmi radi trávime čas v záhradke, kde nielen relaxujeme, ale aj zveľaďujeme pozemok.

Ekonomik N14-1 5+1+G 93 143,8 YTONG 375 Bramac Natura plávajúca laminátová plastová oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol


Ďakujeme za Ekonomické stavby recenzia.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek