Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Každá situácia má svoje riešenie

Manželia Benešoví túžili po vlastnom dome niekoľko rokov, ale nad ich snom visel veľký otáznik – ako stavbu financovať? Takmer nulová hotovosť a obava, že nedostanú hypotéku, v nich vzbudzovala pocit, že dom nebudú môcť postaviť. Našťastie majú odborníci v Ekonomických stavbách takmer pre každú situáciu to správne riešenie a Benešoví už spokojne bývajú v novom.

Aké bolo Vaše pôvodné bývanie a čo Vás viedlo k rozhodnutiu ho zmeniť?

Dvanásť rokov sme bývali v nájomnom byte veľkosti 2+1. Bývanie to síce bolo malé, ale neboli sme nároční na životný priestor, a preto nám to v podstate vyhovovalo. Premýšľať nad zmenou sme začali až v čase, keď náš syn začal dospievať. Kvôli malému priestoru v byte, jeho detská izba slúžila zároveň ako naša spálňa a to skutočne nebolo veľmi ideálne. Chceli sme mu dopriať viac súkromia a nám vlastne tiež.

Hneď Vás napadlo, že sa pustíte do stavby rodinného domu?

Na začiatku nášho rozhodovanie sme premýšľali skôr o kúpe bytu v nejakej novostavbe. Tam sa nám ale ceny bytov zdali premrštené, v porovnaní s ich veľkosťou a tiež sa nám veľmi nepáčilo, že budeme mať okolo seba veľa susedov. Viac nás lákala predstava vlastného domčeka so záhradkou, terasou a trebárs aj bazénom, kde budeme mať pokoj a súkromie. Cenovo by nás to vlastne vyšlo takmer rovnako, ako nový byt v osobnom vlastníctve. Nakoniec sme sa teda jednoznačne rozhodli pre rodinný dom. Treba však dodať, že definitívne rozhodnutie padlo vtedy, keď nám rodičia darovali kus záhrady, ktorú sme tak mohli použiť ako stavebnú parcelu.

Ako ste hľadali spoľahlivú stavebnú spoločnosť, ktorej by ste chceli zveriť svoj projekt?

S výberom stavebnej spoločnosti sme sa neponáhľali. Takmer rok sme listovali v časopisoch a katalógoch, surfovali sme po internete, ale aj obchádzali hotové domy rôznych stavebných firiem a porovnávali sme. Jednou z firiem na našom zozname boli aj Ekonomické stavby. Tak, ako veľa iných, aj ES sme navštívili osobne, ale tak nás zaujala ponuka produktov a ústretovosť pracovníkov ES, že sme už ďalej nehľadali.

Aké boli Vaše predstavy o budúcom dome? Mali ste konkrétne premyslené, ako bude vyzerať?

To viete, dali sme si na čas s prípravami, a preto bolo aj dosť času na to, vysnívať si domček do posledného detailu. V našich predstavách sme dom videli stáť na pozemku oveľa skôr, ako sme oslovili stavebnú firmu. Úžasné bolo, že naše predstavy mali skutočnú podobu jedného domu z katalógu Ekonomických stavieb. Nemuseli sme teda nijako zložito vymýšľať vlastné návrhy, len sme si upravili typový dom, aby bol dokonalý aj pre nás.

Ako by ste zhrnuli priebeh stavby od samotného spracovania rozpočtu až po dokončovacie práce?

Na začiatku sme riešili, pre nás dosť zásadný problém, a to financovanie stavby. Mysleli sme si, že nedostaneme hypotéku. Našťastie s nami odborníci v ES všetko prepočítali a nakoniec nám aj pomohli hypotéku získať. Veľmi dôležitá pre nás bola pevná cena domu, takže sme sa nemuseli obávať, že by sa vo výsledku stavba vyšplhala do astronomických čiastok. Hrubá stavba prebehla bez zmeny od pôvodného projektu. Menšie zmeny sme uskutočnili až pri dokončovacích prácach, kedy sme niektoré položky z rozpočtu vyškrtli a niektoré naopak pridali. Stavbu sme navštevovali v podstate denne a tak sme mohli operatívne konzultovať so stavbyvedúcim, ako a kde čo zlepšiť, alebo aké technológie v jednotlivých etapách bude vhodné použiť. Všetko teda prebiehalo bez väčších problémov, tak ako má, až do dokončenia domu.

Vyzerá to, že ste v novom dome naozaj spokojní. Dá sa vôbec určiť, ktorý člen Vašej rodiny má z domu najväčšiu radosť?

Celá naša rodina je samozrejme z domu nadšená. Najväčšiu radosť má ale asi náš syn, ktorý po nasťahovaní hneď získal dve izby pre seba. Náhoda chcela, že sme sa sťahovali práve v deň, kedy oslávil svoje štrnáste narodeniny a tak vlastne dostal ten najkrajší darček, aký si mohol priať. Náš nový dom je ale darčekom pre celú rodinu a veľmi si užívame komfort, ktorý nám poskytuje.

Pavla 4+1 65,6 100,1 YTONG 375 Bramac Moravská plávajúca laminátová plastové oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol


Ďakujeme za Ekonomické stavby recenzia.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek