Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

ES nám zabezpečili kvalitné bývanie

Manželia Š. Žijú v novom dome, ktorý si dali postaviť na pozemku, ktorý im venovala babička, u ktorej predtým bývali niekoľko rokov.

Ako ste bývali predtým a čo Vás priviedlo na nápad, že si postavíte vlastný rodinný dom?
Naše pôvodné bývanie bolo v podnájme v paneláku a neskôr v rodinnom dome babičky. Vedeli sme celkom určite, že naše definitívne bývanie nebude spojené s panelákom a ponuku pozemku na stavbu sme od babičky radi prijali. Okrem toho ja aj manžel sme vyrastali na dedine a tak bolo rozhodnuté.

Prečo ste sa rozhodli nechať si postaviť dom na kľúč?
Hlavným dôvodom bola pracovná vyťaženosť a tiež málo skúseností a odborných vedomostí. Preto sme o stavbe svojpomocne ani neuvažovali. Chceli sme bývať čo najskôr a kvalitne. Vďaka stavbe na kľúč sme sa mohli dostatočne venovať nám príjemným veciam, ako bol výber dlažby a obkladu a plánovanie, ako ktorú miestnosť zariadime.

Bolo ťažké nájsť vhodnú stavebnú spoločnosť, ktorej zveríte realizáciu domu? Čím Vás oslovila spoločnosť Ekonomické stavby?
Na začiatku sme nevedeli, na akú spoločnosť sa obrátiť. Hľadali sme na internete a po oslovení niekoľkých spoločností nás zaujala ponuka Ekonomických stavieb. Najviac nás oslovilo, aké služby táto spoločnosť ponúka. Preto sme využili možnosť nechať si poslať katalóg zadarmo až domov a v ňom sme našli domček podľa našich predstáv.

Spomeniete si, či Vás pri prvom kontakte s ES niečo príjemne prekvapilo?
Ešte skôr, ako sme mali možnosť priamo komunikovať so zástupcami Ekonomických stavieb, nás prekvapila a potešila škála služieb, ktoré poskytujú. Okrem toho nás zaujalo dodržanie pevnej ceny, platby po jednotlivých etapách a tiež aj to, že všetku administratívu vybavujú sami.

Na prvom stretnutí so zástupcami ES ste už mali konkrétnu predstavu, ako bude Váš dom vyzerať?
Dom sme si vybrali už doma v katalógu. Je to typ domu N7. Už na prvej schôdzke sme konkrétne vedeli, aký dom chceme mať a spoločne sme upravili len pár drobností.

Ako u Vás prebiehalo financovanie domu?
Polovicu stavby sme financovali z vlastných zdrojov a druhú polovicu cez hypotekárny úver.

Projekt bol vypracovaný, financovanie domu zabezpečené. Výstavbe teda, zdá sa, nič nebránilo...
Samotná stavba začala vlastne hneď po vybavení stavebného povolenia. Spomalili ju len zimné mesiace, kedy sa nedalo pokračovať. Na jar sa ale všetko rozbehlo zasa podľa plánu.

Vedeli ste už pri spracovaní rozpočtu, aký materiál chcete na stavbu použiť?
Pri spracovaní detailného rozpočtu nám dosť pomohol manažér projektu. Aj keď sme mali určitú predstavu z čoho budeme stavať, po konzultácii s odborníkom Ekonomických stavieb sme niektoré veci prehodnotili a nechali sme si poradiť. Bolo príjemné vedieť, že sa máme na koho obrátiť.

Dom už máte hotový. Čo Vám prinieslo nové bývanie?
V našom dome sme sa zabývali veľmi rýchlo. Každý člen rodiny má teraz svoju vlastnú izbu, ktorú si zariadil podľa svojich predstáv. Za celú rodinu môžem s istotou povedať, že k pôvodnému bývaniu by sme sa už nikdy nechceli vrátiť.

Máte aj nejaké plány do budúcnosti?
Každý, kto má svoj dom, mi dá určite za pravdu, že vždy sa nájde niečo, čo sa dá na dome a jeho okolí zlepšovať a skrášľovať. My sa v najbližšej dobe musíme pustiť do nového oplotenia pozemku. Aj našej fenke Báre sa v novom dome páči, aj keď ako správny psík, nebýva s nami v dome, ale vo svojej búde na záhrade.

Ekonomik N7 4+1 68 100 YTONG 375 Bramac PVC plastové
oceľová zárubňa + fóliované dvere plynový kotol


Ďakujeme za Ekonomické stavby recenzia.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek