Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby som našiel na internete

Ďalším z domov, ktoré vyrástli vďaka spoločnosti Ekonomické stavby, je zaujímavý projekt na okraji jednej obce. Radi sa s vami podelíme o udalosti, ktoré sprevádzali jeho vznik tak, ako nám ich opísal jeho majiteľ.

Aké boli najdôležitejšie okolnosti, ktoré Vás priviedli na myšlienku postaviť si vlastný dom?
Desať rokov sme bývali na východe Moravy na Valašsku a po rozdelení republiky väčšina služobných ciest viedla do Čiech a do Brna, kde máme sídlo firmy. Tak sme začali premýšľať o presťahovaní sa a vďaka našim dvojčatám a psovi sme sa rozhodli postaviť si vlastný rodinný dom. Ako lokalitu sme si vybrali okolie Hradca Králové, pretože ako mesto sa nám veľmi páči a tiež je to „ideálny stred“ na cestovanie všetkými smermi.

Ako ste sa dozvedeli o existencii spoločnosti ES?
Ako programátor mám blízko k internetu a po krátkom hľadaní som našiel asi päť firiem, ktoré mali prezentáciu na vlastných webových stránkach.

Prečo ste sa rozhodli stavať práve s touto spoločnosťou?
Oslovil som e-mailom päť firiem, do jedného týždňa odpovedali len ES a ešte jedna stavebná firma.  Po niekoľkých ďalších e-mailoch mi viac vyhovovala komunikácia s ES.

Ako ste sa vyrovnali s problémom získania stavebného povolenia?
Beriem to ako „nutné zlo“, ktoré je spojené so stavbou RD. Našťastie ma známi varovali dopredu, čo všetko nás čaká, takže keď bolo všetko vybavené, bol som milo prekvapený, ako dobre to išlo. Bol to ale len prechodný stav, pretože teraz je tu veľký problém získať stavebné povolenie, čo mi potvrdili susedia, ktorí budú stavať v rovnakej lokalite.

Jednou z najviac cenených služieb klientov ES je schopnosť pomôcť pri zabezpečení financovania vlastnej stavby. Využili ste túto možnosť?
Túto možnosť sme museli využiť a sme za ňu radi. Aj keď patríme do „strednej príjmovej kategórie“, tak to bola jediná možnosť, ako začať stavať náš rodinný dom.

Ako prebiehala vlastná stavba domu?
Keď to porovnám so stavbami v našom okolí, tak bol priebeh zhodný. Na začiatku bolo určité oneskorenie, ale celkovo bolo všetko vyhovujúce.

Ako prebiehali úpravy v projekte domu a ako sa ich podarilo splniť?
Náš dom nie je vôbec typový, jediné, čo sme zachovali bol tvar pôdorysu. Vďaka tomu, že ma baví projektovanie, tak bol celý náš dom funkčne prispôsobený už počas príprav projektu. Počas dokončovania projektu boli už zásahy minimálne.

Máte nejaké pripomienky ku kvalite stavebných prác?
Asi jediné pripomienky boli k hrubej stavbe, kedy v niektorých častiach stavby boli „mierne“ nezrovnalosti, ktoré sťažovali ukončovacie práce, ale celkovo tieto práce zodpovedajú českému stavebnému trhu.

Aj keď asi pre každého, kto si postaví vlastný dom podľa svojich predstáv, musí byť táto zmena pozitívna, rád by som vedel, ako sa Vám v novom dome býva?
Keby som na začiatku stavby vedel, koľko papierovania bude so stavebným povolením a hypotékou, tak by sme do toho asi nešli. Stačí ale večer prísť domov, otvoriť vchodové dvere a človek hneď vie, prečo to všetko podstúpil. Je veľký rozdiel bývať v bytovke bez záhradky a súkromia a bývať v dome s veľkou záhradou, kde môžete bez obáv vypustiť deti aj psa. Zmena to je samozrejme veľká, ale pokiaľ si porovnáte klady (súkromie a pokoj) a zápory (väčšie finančné výdavky), tak klady jednoznačne víťazia.

Karol
5+1+G 106,4 153,6 POROTHERM Bramac Natura plávajúca laminátová plastové
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol


Ďakujeme za Ekonomické stavby recenzia.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek