Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby recenzia

Ekonomické stavby diskusia

Ekonomické stavby recenzia

S minimálnymi počiatočnými prostriedkami k maximálne spokojnému bývaniu

Čelákovice ležia kúsok od Prahy a sú preto jednou z lokalít, ktorej tvár menia rodinné domčeky v posledných rokoch na nepoznanie. Malé, väčšie, biele, krémové, ružové. Nás na prahu teplej žltej novostavby s červenými muškátmi v oknách privítala pani domu, čiernovlasá Jiřina. Očividne milovníčka kvetín, pretože aj obývacia izba tak trochu pripomínala botanickú záhradu.

Toto ste si asi vo Vašom predchádzajúcom byte nemohli dovoliť, však? Ako ste vôbec bývali, než ste sa rozhodli postaviť si dom?
S manželom sme pôvodne žili u rodičov. Teda pokiaľ sa dá za bývanie považovať suterén s rozmermi približne trikrát tri metre. Okrem rodičov tam býva ešte sestra s dvojčatami, takže v celom dome bolo skutočne veselo. Bolo nám jasné, že našu bytovú situáciu musíme nejako riešiť a po niekoľkých debatách sme sa rozhodli postaviť si dom. Kúpili sme pozemok a rozhodovali sa, ako zrealizujeme stavbu.

Čítali ste inzeráty, zbierali skúsenosti od známych alebo ste surfovali na internete?
Predovšetkým sme sa chodili pozerať na projekty najrôznejších firiem. Chvíľu sme sa dokonca pohrávali s myšlienkou postaviť si dom z dreva. Nakoniec však zvíťazila kvalita a podľa toho sme si vybrali práve murovaný dom.

Čím u Vás zvíťazili práve Ekonomické stavby recenzia?
Ich ponuka nás oslovila úplne náhodou. Jedného dňa sme našli inzerát v inzertných novinách, kde firma ponúkala začiatok stavby s minimálnymi počiatočnými prostriedkami. Hneď na prvý pohľad nás veľmi zaujal dom Ekonomik N14. Potrebovali sme iba pozemok a 5 643 euro.

Typový dom N14 ste si skutočne vybrali – vyhovoval Vám po všetkých stránkach alebo ste na projekte robili nejaké úpravy?
Ekonomik N14 by nám bol vyhovoval, ale s ohľadom na finančné možnosti sme nakoniec museli zvoliť úspornejší variant.
Výsledkom je teda Ekonomik N7, ktorý sme tu predĺžili, susedné dve miestnosti sú širšie a pribudol arkier. Vnútorné   riešenie sme navrhovali úplne sami, samozrejme  s projektantom, čo sa nám páčilo. Mohli sme vnútorné dispozície usporiadať presne tak ako sme chceli. Ďalšou príjemnou vecou bolo, že sme sa mohli priamo podieľať na stavbe. Manžel  so svokrom robili elektrické rozvody po celom dome, čo sa taktiež príjemne odrazilo na cene domu. A pocit, že človek pridá ruku k dielu na vlastnom dome, je báječný.

Ako dnes hodnotíte spoluprácu s firmou Ekonomické stavby?
Musím povedať, že po celú dobu nám firma vychádzala vo všetkom v ústrety ich bohaté skúsenosti Ekonomické stavby, nás po celú dobu viedli stavbou domu. Trošku sme mali problémy s plynovým kotlom, ktorý sa podarilo nainštalovať až na druhýkrát. Keď sa však pozriem na stavbu ako na celok, sú to drobnosti. Pozitívne taktiež je, že v priebehu prác komunikujete iba s manažérom stavby, ktorý všetky práce riadi a dohliada na kvalitu.

Takže jedným slovom spokojnosť?
Samozrejme. Keď si spomeniem na náš suterénny „byt“ trikrát tri metre a pozriem sa teraz okolo seba, hneď sa mi zlepší nálada.

Ďakujeme za Ekonomické stavby recenzia

Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek